Respublikinis projektas „Joninių vainikas”

Vainikas: nemirtingumo ir meilės simbolis. Vainikus iš gėlių dažniausiai pina merginos. Ąžuolo lapų vainikai, simbolizuojantys stiprybę, buvo pinami ir dovanojami Jonams ir Janinoms arba kabinami ant varduvininkų namo durų.
Vainikas lietuvių tautosakoje – patvarus, gyvastingas simbolis, švenčių atributas, ypač populiarus per pavasario ir vasaros kalendorines šventes, ką sąlygojo ir gamtinės sąlygos. Pavasarį atsirasdavo vainikams pinti tinkamos medžiagos. Jie paprastai imti pinti apie Sekmines. Kita glaudžiai su vainikais susijusi šventė yra Joninės, kurias S. Daukantas ir pavadino Vainikų švente.

Klaipėdos miesto lopšelio – darželio „Linelis” mokytojos Laima Rimkienė ir Danguolė Milkevičienė artėjančių Joninių švenčių proga organizavo Respublikinį projektą „Joninių vainikas”. Jame dalyvavo vaikai, tėveliai, seneliai, mokytojai, ugdymo įstaigų bendruomenės iš 30 miestų, miestelių ir rajonų. Virš 200 dalyvių atsiuntė virš 500 nuotraukų.
Projekto tikslas – puoselėti Joninių (Rasos) šventės tradicijas, papročius. Skatinti pažinti miško, pievų, sodų augalus, džiaugtis žaluma, ryškiais, spalvingais žiedais. Buvo siūloma pasitelkti išradingumą, orginalumą ieškant meniškų sprendimo būdų pinant vainikus, juos komponuojant erdvėse. Džiaugiamės sulaukę gana didelio susidomėjimo projektu. Vainikų nuotraukos žavėjo savo įvairove, kūrybiškumu, orginaliu pateikimu.
Iš visų atsiustų nuotraukų buvo sukurti filmukai, kuriuos galima pamatyti uždaroje “Facebook” grupėje „Joninių vainikas”.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Danguolė Milkevičienė, Laima Rimkienė